Okulista Szczecin

70-402 Szczecin, Polska, Kaszubska 59/1, Centrum

tel.: 518 804 189 | email: info@okulistaszczecin.com.pl | Gabinet czynny: poniedziałek - piątek 8:00 - 20:00, Sobota 10:00 - 15:00 | Mapa: Okulista Szczecin

Nasz zespół

Specjalista chorób oczu dr n. med. Monika Drobek-Słowik

Specjalista chorób oczu dr n. med. Monika Drobek-Słowik

Absolwentka Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. Studia ukończone z wyróżnieniem. Od 2001 roku do 2015 pracowała na stanowisku asystenta w Klinice Okulistyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie. Obecnie prowadzi specjalistyczny gabinet okulistyczny w Centrum Medycznym Kaszubska, pracuje w Zabiegowym Oddziale Okulistycznym Szpitala MSWiA w Szczecinie oraz w Centrum Medycznym i Zabiegowym Dom Lekarski.

W 2005 roku obroniła doktorat w dziedzinie okulistyki „Analiza czynników ryzyka powstawania zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem.” W 2007 roku uzyskała stopień – specjalista chorób oczu.

Jest autorem i współautorem licznych badań i prac naukowych publikowanych w czasopismach medycznych oraz referatów wygłaszanych na zjazdach krajowych i zagranicznych. Systematycznie poszerza wiedzę aktywnie uczestnicząc w licznych szkoleniach i sympozjach okulistycznych w kraju i za granicą.

Specjalizuje się w chirurgii zaćmy, zabiegach w obrębie aparatu ochronnego oka, neurookulistyce. Wykonuje również zabiegi w zakresie tylnego odcinka gałki ocznej – zewnątrztwardówkowe zabiegi w przypadku odwarstwienia siatkówki, zabiegi w leczeniu jaskry. Szczególne zainteresowanie pokłada w diagnostyce i leczeniu chorób plamki żółtej – zwyrodnieniu plamki związanym z wiekiem (AMD).

Ma doświadczenie w opiece okulistycznej i leczeniu pacjentów chorujących na cukrzycę, dorosłych oraz dzieci. W zakresie jej zainteresowań pozostaje również diagnostyka i leczenie schorzeń neurookulistycznych oraz chorób przewlekłych obejmujących m. in. narząd wzroku np. stwardnienie rozsiane.

Jest wieloletnim członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego. Od 2012 roku pełni funkcję Sekretarza Zachodniopomorskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Okulistycznego.

dr n. med. Monika Dzięciołowska

dr n. med. Monika Dzięciołowska

Jestem absolwentką Wydziału Lekarskiego Pomorskiej Akademii Medycznej w Szczecinie. W latach 2008-2014 pracowałam w Klinice Okulistyki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego. W roku 2013 zdałam europejski egzamin specjalizacyjny w dziedzinie okulistyki (FEBO) w Paryżu, a następnie egzamin specjalizacyjny w Polsce. W roku 2015 obroniłam pracę doktorską na temat: „Zastosowanie optycznej koherentnej tomografii w obrazowaniu struktur siatkówki w oczach z krótkowzrocznością”. Od 2015 roku pracuję w Oddziale Okulistycznym Samodzielnego Publicznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Szczecinie.

Od 2008 roku jestem członkiem Polskiego Towarzystwa Okulistycznego, a także współautorem prac naukowych publikowanych w czasopismach medycznych oraz referatów wygłaszanych na zjazdach okulistycznych.

Specjalizuję się w chirurgii zaćmy oraz w zabiegach w obrębie powiek. Szczególnie interesuję się diagnostyką (wykonuję m.in. badanie USG, OCT) i leczeniem jaskry oraz chorób siatkówki, m.in. retinopatii cukrzycowej, zwyrodnienia plamki związanego z wiekiem (AMD), odwarstwienia siatkówki.Telefon 518 804 189, 91 820 48 81

Rezerwacja wizyt pon.-pia.: 8:00 do 20:00, sob.: 9:00 do 15:00

70-402 Szczecin, ul. Kaszubska 59/1